čtvrtek, 05 červenec 2012 16:34

Výběr zubní ordinace

Napsal(a)  zubní ordinace.info
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zubní ordinace Zubní ordinace

Výběr toho správného zubního lékaře je v dnešní době velmi důležitý. Naši předkové sice měli k dispozici univerzálního kováře, který trhal zuby na počkání, ale doba poněkud pokročila a specialisté v zubních ordinacích jsou k dispozici každému z nás.

Zubní ordinace - jak vybírat?

Při výběru zubní ordinace, do které budeme třeba následujících několik let (ale případně i déle) docházet, bychom se měli rozhodovat hlavně podle referencí. Můžete se zeptat známých a přátel, ale také samozřejmě pročítat nejrůznější hodnocení na internetu. Pokud má zubař či zubařka špičkové hodnocení, není od věci se ozvat a nechat se zařadit do seznamu čekatelů na preventivní prohlídku. V případě, že ale někdo zaměstnance zubní ordinace, ať už je to ošetřující lékař nebo sestřička, nějakým způsobem kritizuje, je rozhodně třeba zjistit případné podrobnosti a v případě více negativních referencí zkrátka tuto konkrétní ordinaci ze seznamu vyškrtnout. Velmi pravděpodobně byste totiž byli také zklamaní.

Seznam zubních ordinací

Seznam těch zubařů, kteří jsou ochotni i nadále přijímat nové pacienty, najdete na webových stránkách České lékařské komory. Nezapomeňte se samozřejmě i informovat na to, zda má zubní ordinace dohodu s vaší zdravotní pojišťovnou, anebo si všechnu péči proplatíte v hotovosti sami.

Evidence zubních lékařů na webu České lékařské komory obsahuje přibližně devět tisíc jmen, mladí studenti medicíny se přitom hlásí do služby v hojné míře, takže se nedá říct, že by alespoň o toto odvětví zdravotnictví nebylo dobře postaráno. Dejte také na svůj vlastní osobní dojem. Zubaři by měli ošetřovat výhradně v rukavicích, měli by mít pokud možno adekvátně vybavenou ordinaci a samozřejmě i vyvěšený ceník jednotlivých lékařských úkonů.

 

Sehnat vůbec nějakého zubaře je údajně problémem hlavně ve středních a severních Čechách, v jiných regionech si můžete snadno vybrat podle svého nejlepšího gusta.

Číst 3881 krát Naposledy změněno neděle, 24 březen 2013 11:49
Více z této kategorie: Financování zubních náhrad »